Logo - Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt

Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt (SKNSZ) to niezależna organizacja założona przez ambitnych i twórczych studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Koło pod obecną nazwą funkcjonuje od lutego 2020 roku przy Instytucie Zootechniki i Rybactwa w wyniku scalenia Studenckiego Koła Naukowego Hodowców Zwierząt oraz Studenckiego Koła Naukowego Hodowców i Użytkowników Koni „Kaskader”.

Opiekunowie Koła: dr inż. Elżbieta Horoszewicz i dr inż. Agata Danielewicz

Prezes: inż. Barbara Rytel

V-ce Prezes: inż. Julia Chomko

Sekretarz: inż. Alicja Wardak

Kronikarz: inż. Karolina Chojnacka

SKN Sympatyków Zwierząt - uzyskało w 2024 roku status

NAJLEPSZEGO KOŁA NAUKOWEGO UNIWERSYTETU W SIEDLCACH

Celem Koła jest w szczególności:

• rozwój umiejętności oraz poszerzanie wiedzy w zakresie chowu, hodowli, żywienia, rozrodu behawioru oraz metod użytkowania zwierząt towarzyszących, gospodarskich, dzikich i egzotycznych,
  • rozwój życia naukowego oraz nawiązywanie współpracy z innymi ośrodkami naukowymi,
  • promocja Instytutu Zootechniki i Rybactwa.

Cele Koła realizowane są przez:

• organizowanie oraz uczestnictwo w konferencjach naukowych, debatach, seminariach i sympozjach,
  • prowadzenie badań naukowych, przygotowywanie referatów i dyskusji,
  • popularyzację osiągnięć Koła,
  • organizację praktyk studenckich,
  • inne formy działalności.

Serdecznie zachęcamy do pogłębiania swoich zainteresowań w Studenckim Kole Naukowym Sympatyków Zwierząt. Do Koła może zapisać się każdy student Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach bez względu na studiowany kierunek.

Siedziba Koła:

Instytut Zootechniki i Rybactwa