PTZlogo3

Zapraszamy wszystkich chętnych-rejestracja do 15.07.2024 !!!!

Serdecznie zapraszamy na LXXXVIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, pt. „Hodowla Zwierząt perspektywą rozwoju Polski”, który odbędzie się 11-13.09.2024 – Uniwersytet w Siedlcach.

Informacje o szczegółach Zjazdu

I dzień-sesja plenarna, w czasie której wygłoszone zostaną trzy wykłady połączone z dyskusją oraz Sesja Młodych Naukowców odbywająca się na zasadach konkursu.

II dzień-obrady w 9 sekcjach specjalistycznych: Chowu i Hodowli Bydła, Trzody Chlewnej, Owiec i Kóz, Koni, Zwierząt Futerkowych, Drobiu, Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, Praktyki Hodowlanej, Żywienia Zwierząt.

III dzień-wyjazd specjalistyczny do farmy "Alpaki w Polsce" położonej w miejscowości Bujenka koło Ciechanowca oraz do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Tematyka Zjazdu jest bardzo szeroka, obejmuje m.in.: wyzwania współczesnego świata związane z dostosowaniem hodowli zwierząt do zmian klimatycznych, zachowanie bioróżnorodności, jak również wykorzystanie potencjału genetycznego rodzimych ras zwierząt. Dotyczy zastosowania nowoczesnych technik diagnostycznych i technik wspomagania rozrodu, doskonalenia metod poprawy dobrostanu zwierząt i jakości produktów zwierzęcych oraz dążenia do poprawy zdrowotności i długowieczności zwierząt gospodarskich. Ochrona środowiska i dobrostan zwierząt to trendy, które będą determinować rozwój hodowli zwierząt w nadchodzącym czasie. Stojące przed hodowcami wyzwania to dążenie do obniżenia kosztów produkcji i utrzymanie wysokiej jakości produktu, tak aby polscy rolnicy mogli skutecznie konkurować na rynku Unii Europejskiej i rynku globalnym.