Pierwsze 1

W dniu 11 czerwca 2024 studenci III roku kierunku zoopsychologia z animaloterapią studia stacjonarne pierwszego stopnia Uniwersytetu w Siedlcach, odwiedzili hodowlę seterów irlandzkich oraz wyżłów włoskich szorstkowłosych Pani Jadwigi Konkiel.

Pani Konkiel od ponad 45 lat prowadzi swoją hodowlę a co również ważne jest Międzynarodowym Sędzią kynologicznym. Sędziuje na całym świecie, m.in.: w Australii, Nowej Zelandii, Szwecji, Finlandii, Ukrainie, Estonii, Niemczech i Czechach. Z jej  hodowli pochodzi ponad 50 Interchampionów, 4 Zwycięzców Świata, 5 Zwycięzców Europy, 2 Zwycięzców Juniorów w Anglii na Crufts.

Studenci mają również możliwość odbywania praktyk zawodowych, co umożliwia im poznanie zasad hodowli, opieki, socjalizacji oraz pielęgnacji już od urodzenia szczeniąt.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Jadwidze Konkiel za zaproszenie, miłe przyjęcie oraz podzielenie się swoją praktyczną wiedzą dotyczącą hodowli i przygotowania psów do wystaw.

Ewa Salamończyk