weterynaryjne

Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt wraz z opiekunami 17.05.2024 przygotowało seminarium naukowe oraz warsztaty dla młodzieży z Technikum Weterynaryjnego - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej.

Młodzi technicy mieli okazję zapoznać się z poprawnym podejściem zoopsychologicznym podczas badania i interwencji medycznej u zwierząt towarzyszących, poznali zasady diagnostyki z użyciem ścieżki sensorycznej oraz zasady pracy zoofizjoterapeuty wraz z prezentacją Pracowni Sensoryki i Rehabilitacji Zwierząt IZiR.

W II panelu spotkania młodzież poznawała tajniki pielęgnacji zwierząt oraz uczestniczyła w zabiegu terapii pijawkowej (hirudoterapii) u psa.

Foto i film ze spotkania

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.