IMG 6229

Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt działające przy Instytucie Zootechniki i Rybactwa UwS, wraz z opiekunami - dr inż. A.Danielewicz & dr inż.E.Horoszewicz, miało zaszczyt współorganizować Jubileuszowy Piknik Naukowy - w ramach obchodów 55-lecia Uniwersytetu w Siedlcach.

Podczas pikniku Kadra IZiR pod kierownictwem prof. Dr hab. Doroty Banaszewskiej, w przemiłej, letniej atmosferze udzielała konsultacji miłośnikom zwierząt. Wśród niezliczonych atrakcji, proponowanych przez wszystkie Wydziały UwS specjalnie dla miłośników zwierząt przygotowaliśmy m.in.:

• porady behawioralne dla opiekunów zwierząt;
  • pierwsza pomoc przedmedyczna dla zwierząt;
  • prezentacja terapii pijawkowej (Hirudoterapia);
  • konsultacje ze specjalistami i naszymi wspaniałymi studentami;
  • tor sensoryczny dla zwierząt, ale pokochały go dzieci;
  • zmagania sportowe Hobby Horse dla dzieci 6-12 lat, w których najliczniejsza okazała się drużyna Stajnia Zwierzogród - Szkółka Jazdy Konnej pod Siedlcami Stajnia Zwierzogród - Szkółka Jazdy Konnej pod Siedlcami, którą trenuje Justyna Pyziołek;

Foto z pikniku

inż. Barbara Rytel