1 20231202

W dniu 2 grudnia 2023 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu k/Warszawy odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Organizatorem wydarzenia był Elitarny Klub Kota Rasowego.

Na wystawie można było zobaczyć najpopularniejsze obecnie rasy w Polsce, takie jak koty brytyjskie, maine coon i ragdolle, ale także mniej znane rasy, takie jak: devon rex, cornish rex, sfinks czy ocicat. Na zorganizowanym kiermaszu można było również kupić karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów, jak również pamiątki związane z kocią tematyką.

Jednym z ciekawszych punktów tego wydarzenia były finały Best in Show, czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy.

Studenci oprócz podziwiania kocich piękności, przyjrzenia się pracy sędziów i stewardów, mogli nawiązać kontakt z hodowcami, uzyskać informacje o specyfice ras i zasadach pielęgnacji.