1

Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt rozpoczęło nowy projekt, który ma w założeniach interdyscyplinarną wymianę wiedzy oraz doświadczeń i badań naukowych między Studenckimi Kołami Naukowymi. Na start gościliśmy w Instytucie Zootechniki i Rybactwa UwS przedstawicieli Koła Naukowego Atlas ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Pan Artur Szpalek zapoznał nas ze skorupiakami wygłaszając wykład na temat „Czy wszystkie mają równe nogi? - o różnorodności skorupiaków z rzędu Isopoda”, a Pan Franciszek Mika przybliżył tematykę „Obca i zaniedbana, czyli o rodzaju Lasius i gatunku Lasius neglectus słów kilka”.

Oba wystąpienia oraz warsztaty były niesamowitym doświadczeniem, w którym uczestniczyli studenci i pracownicy uczelni. Podczas warsztatów mogliśmy „dotknąć”, zobaczyć i osobiście identyfikować omawiane gatunki. Prelegenci okazali się być niesamowitymi pasjonatami tematyki badawczej Koła Atlas, co uczestnikom dało wymiar twórczy, radosny i nad wyraz inspirujący zmagań z tą niecodzienną tematyką badawczą.

Gratulujemy wystąpień i czekamy na więcej …

Opiekunowie SKN Sympatyków Zwierząt A. Danielewicz & E. Horoszewicz