INSTYTUT ZOOTECHNIKI I RYBACTWA

Uniwersytet w Siedlcach

podcastDanielewicz

link do podcastu:

https://www.youtube.com/watch?v=g9j6zCdQ6FA

 

dr inż. Agata Danielewicz … z zawodu jestem zootechnikiem, który jeszcze w trakcie studiów rozpoczął życiową przygodę z końmi i drepcze po ścieżkach wiedzy łączonej z praktyką, aby docelowo zajmować się behawiorem koni, hodowlą, użytkowaniem oraz każdą inna sprawą niezbędną do tego abym mogła rozumieć lepiej, co po cichutku mówią konie. Moja praca zawodowa jest ściśle powiązana z pasją, którą jest próba połączenia świata ludzi i koni w relację, która będzie satysfakcjonowała obie strony, czyli taką … w której konie będą się czuły komfortowo-w obecności ludzi i dzięki temu oddadzą swoje serce i pełnię zaangażowania-w realizacji trudnego zadania jakim jest hipoterapia.

 

Współcześnie hipoterapia dąży do zaspokojenia potrzeby kompromisu pomiędzy oczekiwaniami ludzi, a tym co realnie konie mogą nam zaoferować.

  • Hipoterapia zawsze powinna stanowić część kompleksowej terapii dla danego pacjenta i nigdy nie powinna być terapią jedyną – samą w sobie.
  • Zespół terapeutyczny postrzega konia jako współterapeutę i partnera w działaniach prozdrowotnych z poszanowaniem jego potrzeb, a nawet prawem omowy pracy w razie złej kondycji psychofizycznej.
  • Hipoterapia poprzez kontakt pacjenta z koniem wpływa jednocześnie na poprawę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, ponieważ ruch konia oraz jego temperament wpływają na wyciszenie emocji i zmniejszenie napięcia w organizmie.

… szanujmy konie, traktujmy je jak partnerów w zmaganiach z niedoskonałościami życia codziennego, a odwdzięczą się nam ogromną chęcią i zaangażowaniem w pracę hipoterapeutyczną oraz dobrym zdrowiem.