grant kaczki

Miło jest nam poinformować, że Pani prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, pracownik Instytutu Zootechniki i Rybactwa Wydziału Nauk Rolniczych po raz kolejny uzyskała dotację Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na pokrycie kosztów badań podstawowych na rzecz postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej  w 2023 r., z przeznaczeniem na realizację dwóch zadań badawczych :

1. Analiza zróżnicowania hodowlanych populacji wybranych rodów kaczek na podstawie cech użytkowych i reprodukcyjnych oraz jakości jaj wylęgowych, na przykładzie populacji nie większej niż 500 sztuk kaczek pekin krajowy (P-11) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-22).

2. Analiza zróżnicowania hodowlanych populacji wybranych rodów kaczek na podstawie cech użytkowych i reprodukcyjnych oraz jakości jaj wylęgowych, na przykładzie populacji nie większej niż 750 sztuk kaczek pekin krajowy (P-44) i 700 sztuk kaczek pekin krajowy (P-55).

Łączna kwota dotacji wynosi 870 000 złotych.

Serdecznie Pani Profesor gratulujemy

Załącznik – Decyzja