IMG 3932

Dnia 27 września 2023 roku, o godzinie 1130 odbyło się, w ramach spotkań Siedleckiego Koła Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, seminarium poświęcone Panu prof. dr hab. Stanisławowi Socha z okazji Jubileuszu 45-lecia działalności naukowej i dydaktycznej Pana Profesora.

Seminarium otworzyła Pani Dyrektor Instytutu, dr hab. Dorota Banaszewska, prof. uczelni. Powitała Dziekana Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, dr hab. Jacka Sosnowskiego, prof. uczelni, Dyrektorów zaprzyjaźnionych Instytutów, dawne Władze Wydziału, członków Siedleckiego Koła PTZ orz wszystkich przybyłych gości. Następnie poprosiła Pana prof. dr hab. Piotra Gulińskiego o zabranie głosu i wygłoszenie wykładu okolicznościowego na temat: „45 lat w służbie młodzieży akademickiej Profesora Stanisława Sochy”.

Po wykładzie wybrzmiały liczne gratulacje i życzenia, skierowane do Pana Profesora Stanisława Sochy. Głos zabrała Pani Dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa, dr hab. Dorota Banaszewska, prof. uczelni, która w imieniu wszystkich pracowników Instytutu podziękowała Jubilatowi za lata wspólnej pracy z młodzieżą akademicką i na rzecz nauki oraz siedleckiej uczelni. Następnie Pani dr hab. Alina Janocha, prof. uczelni wraz z dr hab. Romanem Niedziółka, prof. uczelni w imieniu Pani Przewodniczącej Siedleckiego Koła PTZ, dr hab. Elżbiety Bombik, prof. uczelni, nieobecnej z powodu choroby, oraz wszystkich członków Koła PTZ w Siedlcach, złożyli na ręce dostojnego Jubilata kwiaty oraz pamiątkowy grawer.

Głos zabrali także: Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, dr hab. Jacka Sosnowski, prof. uczelni, Dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych Instytutów, prof. dr hab. Janina Skrzyczyńska – emerytowana Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga oraz Pan mgr inż. Maciej Osiński – absolwent kierunku Zootechnika i dyplomant Pana Profesora Stanisława Sochy.

Jako ostatni wypowiedział się sam Jubilat. Podziękował wszystkim za gratulacje, życzenia oraz piękne i życzliwe słowa, które padły w jego kierunku. Na zakończenie Pani Dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa dr hab. Dorota Banaszewska, prof. uczelni podsumowała spotkanie i podziękowała wszystkim uczestnikom.

Dorota Kołodziejczyk

Sekretarz Siedleckiego Koła PTZ