1

21.05.2023 roku przy cudownej słonecznej pogodzie gościliśmy sympatyków zwierząt wraz z rodzinami na Wydziałowym Pikniku. Impreza miała charakter otwarty i była wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat zoopsychologii, animaloterapii, pielęgnacji, weterynarii oraz chowu i hodowli zwierząt towarzyszących, ale również gospodarskich.

Główną atrakcją Pikniku była miejska gra Dogtrekkingowa, konkurs na najpiękniejszego pupila oraz najzdolniejszego zwierzaka, nad którą patronat objęło Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt-działające przy Instytucie Zootechniki i Rybactwa, dbając o bezpieczeństwo i doskonale organizując zabawy!

Studenci prezentowali grooming psów, zasady pierwszej pomocy, łącznie z resuscytacją krążeniowo – oddechową, każdy chętny pupil i opiekun mógł spróbować siła na ścieżce sensorycznej i porozmawiać o potrzebach rehabilitacyjnych, przeprowadzono warsztaty rękodzielnicze z robienia zabawek dla zwierząt i wiele, wiele innych …

Podczas pikniku Zakład Mięsny Mościbrody i Drosed nie pozwolił nam zgłodnieć, pragnienie ugasiło Jabłko Siedleckie i Spomlek, o słodki deser zadbała Pasieka pod Kaliniakiem. Wsparli nas również Prezydent Miasta Siedlce oraz Agencja Rozwoju, o atrakcje dla dzieci zadbała Animacje, że Mucha Nie Siada, a opiekę weterynaryjną sprawował gabinet Piesio i Krówka. Był też Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i inne ciekawostki rolniczo-ogrodnicze.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do fotorelacji.