IMG 20230309 WA0010

Miło jest nam poinformować, że na zaproszenie firmy Tasomix Pani prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga pracownik Instytutu Zootechniki i Rybactwa Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach przeprowadziła cykl szkoleń  dla producentów kaczek rzeźnych z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego.

W wymienionych regionach odchowuje się  największą ilość kaczek użytkowanych  w naszym kraju. Łącznie w szkoleniach wzięło udział ponad 300 producentów. Szkolenia obejmowały wykłady, dyskusje oraz  indywidualne konsultacje.  Tematyka szkoleń obejmowała  zagadnienia związane z użytkowaniem kaczek rzeźnych, w tym wpływu genotypu kaczek, długości i warunków ich odchowu na wskaźniki produkcyjne, zdrowotność i opłacalność produkcji. Firma Tasomix należy do największych krajowych producentów pasz dla zwierząt, wytwarzając produkty, które stanowią kompleksowe systemy żywienia dla drobiu, bydła oraz trzody. W ramach joint venture, firma współpracuje z Grupą ForFarmers, europejskim potentatem w produkcji pasz.

Ostatnie szkolenie, które przeprowadziła Pani profesor  odbyło się 20 lutego  w hotelu Biały Dwór k. Rychwału w Wielkopolsce.  Gratulujemy Pani Profesor i życzymy dalszej współpracy  z praktyką drobiarską i promocji naszego Uniwersytetu w Polsce.