1 1

Studenci prezentowali „Pracownię małych zwierząt” oraz „Pracownię sensoryki i rehabilitacji zwierząt” Instytutu Zootechniki i Rybactwa UPH.

Nasi goście mogli obejrzeć zwierzęta i chwilę z nimi pobyć ucząc się - jak nie sprawiać im dyskomfortu, próbowali też trudów ścieżki sensorycznej do oceny zdrowia zwierząt, korzystali z bieżni, resuscytowali fantom „omdlonego” psa oraz mogli poznać pijawki lekarskie i ich bezcenne wartości w leczeniu ludzi i zwierząt. Dyskutowaliśmy też nad zagadnieniami behawiorystycznymi psów i koni, jednocześnie kibicując aukcjom na allegro zajęć edukacyjnych z elementami dogoterapii i hipoterapii oraz przejażdżkom dla dzieci, na kucyku z Uczelnianego Ośrodka Jeździeckiego.

A wszystko to dzięki zaangażowaniu Studentów z SKN Sympatyków Zwierząt – jesteśmy dumne z tak wspaniałych i wrażliwych ludzi - A. Danielewicz & E. Horoszewicz.