1 1

Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt w dniu 8.12.2022 roku miało zaszczyt uczestniczyć w I Ogólnopolskiej Konferencji „Holistyczne metody terapii behawioralnych psów i kotów” organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Konferencja skierowana była przede wszystkim do studentów kierunków pokrewnych z behawiorystką, zoopsychologii oraz do osób zawodowo zajmujących się psami. Podczas konferencji poruszono zagadnienia dotyczące metod wspomagających standardowe terapie behawioralne psów i kotów z zaburzeniami zachowania

Ponadto zorganizowano warsztaty praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla psów i kotów oraz wykorzystania noseworku w terapiach zaburzeń behawioralnych psów.

Agata Danielewicz & Elżbeta Horoszewicz