20221203 1

W dniach 3 i 4 grudnia 2022 roku w Hali Sportowej przy ul. Ks. J. Popiełuszki 8 odbyła się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Organizatorem wydarzenia był Elitarny Klub Kota Rasowego. Dzięki uprzejmości Pana Macieja Sieczkowskiego Prezesa EKKR dostaliśmy specjalne zaproszenia na tegoroczną wystawę.

Na wystawie można było zobaczyć najpopularniejsze obecnie rasy w Polsce, takie jak koty brytyjskie i ragdolle, ale także mniej znane rasy, takie jak: devon rex, kot burmański czy cornish rex. Na zorganizowanym kiermaszu można było również kupić karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów, jak również pamiątki związane z kocią tematyką.

Jednym z ciekawszych punktów tego wydarzenia były finały Best in Show, czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy.

Studenci oprócz podziwiania kocich piękności mogli nawiązać kontakt z hodowcami różnych ras, uzyskać informacje o jej specyfice i zasadach pielęgnacji.

Ewa Salamończyk