DSC 2033

Dnia 16 listopada 2022 roku, o godzinie 10.00 w sali 314, przy ulicy Prusa 14 odbyło się spotkanie referatowo-dyskusyjne Siedleckiego Koła Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, w ramach którego zostały wygłoszone dwa wykłady, związane z nowoczesnymi metodami żywienia bydła.

Jako pierwszy głos zabrał Pan mgr inż. Daniel Suchodolski, doradca żywieniowy i koordynator Standardu Emiwo, który zapoznał słuchaczy z wyzwaniami, jakie stoją przed hodowcami bydła w okresie okołowycieleniowym. Zwrócił ich uwagę na przygotowanie krów do porodu, jego przebieg, choroby metaboliczne oraz sposób postępowania w tym ważnym dla krów czasie.

Prelegentem drugiego wykładu w ramach tego spotkania był mgr inż. Robert Chilimowicz, również doradca żywieniowy w firmie Emiwo, który przybliżył z kolei rodzaje, funkcje i źródła aminokwasów oraz zastosowanie chronionych aminokwasów w żywieniu bydła mlecznego.

Wystąpienia obu Panów były interesujące i wywołały ożywioną dyskusję wśród uczestników. W spotkaniu udział wzięły 72 osoby. Na zakończenie Pani Przewodnicząca Siedleckiego Koła PTZ dr hab. Elżbieta Bombik, prof. uczelni podsumowała spotkanie i podziękowała wszystkim uczestnikom.

Dorota Kołodziejczyk - Sekretarz Siedleckiego Koła PTZ