1 1

Studenckie Koło Naukowe Sympatyków Zwierząt razem z młodymi adeptami jazdy konnej SKJ Deresz zakończyło letni sezon jeździecki warsztatami Hobby horse.

Studenci poprzez zabawę w rękodzieło artystyczne i samodzielne przygotowanie maskotek imitujących żywe konie wzbudzili w dzieciach kreatywność i spostrzegawczość, ponieważ pracowano nad odwzorowaniem cech charakterystycznych dla koni z Uczelnianego Ośrodka Jeździeckiego. Na ścianie zawisł też zdziwiony konik, któremu dzieci z zasłoniętymi oczami dopasowywały ogon, emocji było co nie miara!

W zabawie na świeżym powietrzu, którą obserwowały uczelniane konie wygrzewając się w jesiennych promieniach słońca, poszukiwano ukrytych podków, a później w quizie na temat wiedzy hipologicznej dzieciaki sprawdziły swoje przygotowanie teoretyczne. Ostatni i kluczowy punkt spotkania to była pogoń za „Hobby-lisem”, przez tor przeszkód, którą zwyciężyła Tosia Babicz ze swoim cudownym Gwiazdkowym Hobbyrumakiem. Gratulujemy !!!