Hnetcom image

W ramach propagowania poprawnych relacji pomiędzy ludźmi, a zwierzętami studenci kierunku Zoopsychologia z animaloterapią realizujący przedmiot Hipoterapia, a jednocześnie reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Sympatyków Zwierząt działającego przy Instytucie zootechniki i Rybactwa UPH poprowadzili zajęcia edukacyjne dla seniorów z Siedleckiego Domu nad Stawami.

Seniorzy poznali nasze uczelniane konie, a w szczególności wałacha o imieniu Cynamon oraz klacze: Kometę, Pasję i Lolę. Spotkanie to było niezwykłym przeżyciem emanującym pasją, empatią dla zwierząt, wiedzą i wzajemnym przenikaniem pozytywnych emocji pomiędzy światem ludzi i zwierząt, który miał wymiar wręcz terapeutyczny. Był czar, magia i …. Konie!

Zajęcia odbyły się 03.06.2022 w Ośrodku Jeździeckim UPH, pod koordynacją Kadry Ośrodka i hipoterapeuty dr inż. Agaty Danielewicz