Hnetcom image

W ramach autorskiego programu studenci kierunku Zoopsychologia z animaloterapią realizujący przedmiot Dogoterapia, a jednocześnie reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Sympatyków Zwierząt działającego przy Instytucie Zootechniki i Rybactwa UPH poprowadzili semestralne zajęcia edukacyjne dla dzieci  przedszkolnych i żłobka Bajkowej Wyspy w Pruszynie Pieńki k. Siedlec.

Dzieci poznały psich terapeutów, uczyły się prawidłowych zachowań gwarantujących bezpieczeństwo w otoczeniu zwierząt, mogły doświadczać niezapomnianych emocji towarzyszących prawidłowej relacji człowiek – zwierzę oraz wzbogacały wspólnie z psami doznania sensoryczne, płynące ze wspólnie spędzanego czasu oraz ćwiczeń ciała i umysłu.

Zajęcia odbyły się cyklicznie w letnim semestrze roku akademickiego 2021/2022 pod koordynacją behawiorysty zwierząt oraz dogoterapeuty dr inż. Elżbiety Horoszewicz.