Hnetcom image

W ramach propagowania poprawnych relacji pomiędzy ludźmi, a zwierzętami studenci kierunku Zoopsychologia z animaloterapią realizujący przedmiot Hipoterapia, a jednocześnie reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Sympatyków Zwierząt działającego przy Instytucie zootechniki i Rybactwa UPH poprowadzili zajęcia edukacyjne dla średniej grupy przedszkolnej Koniki morskie, która przyjechała z Bajkowej Wyspy w Pruszynie Pieńki k. Siedlec.

Dzieci poznały nasze uczelniane konie, ich zwyczaje i środowisko, wykonały ćwiczenia stymulujące koncentrację i pracę w grupie oraz doświadczyły jazdy konnej dzięki uprzejmości klaczy kuca szetlandzkiego – Loli. Wspólnie przeżyliśmy ogromne-pozytywne emocje związane z możliwością przebywania z końmi, trenowaniem empatii w stosunku do zwierząt i bliskiego kontaktu z nimi. Zajęcia odbyły się 21.05.2022 w Ośrodku Jeździeckim UPH, pod koordynacją Kadry Ośrodka i hipoterapeuty dr inż. Agaty Danielewicz.