Hnetcom image 6

W dniu 21.04.2022 r. w ramach podpisanej przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach umowy o współpracy naukowo-dydaktycznej z Zespołem Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie odbyły się lekcje akademickie dla uczniów. Warsztaty były prowadzone przez pracowników Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach. Instytut Zootechniki i Rybactwa reprezentowały: Pani dr hab. inż. Ewa Wójcik, prof. uczelni i Pani dr inż. Elżbieta Horoszewicz natomiast Instytut Rolnictwa i Ogrodnictwa reprezentowali: Pan dr Tomasz Kacprzak oraz Pan dr Mirosław Meksuła. Realizowane tematy zajęć dotyczyły: kształtowania inteligencji psów oraz przygotowania psów do zajęć terapeutycznych; sytuacji polskich kredytobiorców; polskich map topograficznych. W ramach współpracy pomiędzy studentami UPH a uczniami Szkoły, Pani Zuzanna Kurowska studentka kierunku zoopsychologia z animaloterapią oraz Pani Agata Grochowska studentka kierunku gospodarka przestrzenna, godnie reprezentowały Uniwersytet. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła Aria – suka rasy berneński pies pasterski, która aktywnie uczestniczyła w warsztatach.

adamw 1