Hnetcom image

W ramach współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Siedlcach 13 maja 2022r. uczniowie klas II i III SPP  oraz podopieczni świetlicy szkolnej wraz ze swoimi Nauczycielami odwiedzili Pracownię Małych Zwierząt naszego Instytutu.

Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem słuchali Pani dr Anny Wereszczyńskiej oraz dr inż. Doroty Kołodziejczyk opowiadających o zwierzętach. Największym zainteresowaniem cieszyły się świnki morskie oraz królik, którymi uczniowie wspaniale się opiekowali. Poznali również Lusię i Edka – przedstawicieli gatunku jaszczurka z rodziny agamowatych, chomika Pestkę oraz kolorowe papużki i kanarki. Dzieci bardzo chętnie karmiły i głaskały zwierzęta.

Dziękujemy za odwiedziny i zainteresowanie naszą Pracownią Małych Zwierząt.

Składam serdeczne podziękowania Paniom Doktor za poświęcony czas i podzielenie się swoją wiedzą.

Dr inż. Ewa Salamończyk