Hnetcom image

W dniu 25.04.2022 roku Studenckie koło Naukowe Sympatyków Zwierząt działające przy Instytucie Zootechniki i Rybactwa zorganizowało w formie on-line: I Ogólnopolskie Seminarium Kół Naukowych. Inicjatywę wsparciem objął Pan prof. dr hab. Mirosław Minkina – Rektor Uniwersytetu, Pani dr hab. Barbara Biesiada drzazga, prof. – Prorektor ds. studenckich oraz dr hab. inż. profesor uczelni Dorota Banaszewska Dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji I Ogólnopolskie Seminarium Kół Naukowych SKN Sympatyków Zwierząt.

W seminarium udział wzięli studenci różnych kierunków Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz osoby reprezentujące inne jednostki. Seminarium poprowadził Zarząd SKN Sympatyków Zwierząt reprezentowany przez Panią Barbarę Rytel i Panią Weronikę Kopczyk, przy wsparciu opiekuna Koła dr inż. Agaty Danielewicz, a uczestnicy oraz goście wysłuchać mogli niezwykle ciekawych i zróżnicowanych tematycznie wystąpień prelegentów.

Program i tematyka wystąpień:

10:20-10:30 Karolina Chromińska “Znaczenie dżdżownic dla żyzności gleby i utylizacji odpadów”

10:30-10:40 Joanna Horoszewicz, Hubert Kowalski “Postawy wobec zwierząt jako determinanta spożywania produktów wysokobiałkowych pochodzenia zwierzęcego”

10:40-10:50 Karolina Stolarczyk “Żywienie królików domowych i ich preferencje pokarmowe”

10:50-11:00 Dorota Miłkowska “Cele, korzyści oraz przykłady realizacji parków dla zwierząt w przestrzeni miejskiej”

11:00-11:10 Katarzyna Cuper „Positive Reinforcement w treningu koni”

11:10-11:20 Karolina Górska, Julia Laskus “Okrywa włosowa dogów kanaryjskich”

11:20-11:30 Daniel Wysokiński „Behawior okołoporodowy krów”

11:40-11:50 Karolina Anna Chojnacka „Długość przebywania węży na wybranym podłożu”

11:50-12:00 Julia Nowak „Porównanie zaburzenia zachowania lękowego u różnych gatunków”

12:00-12:10 Roksana Pietrucha" Różne zachowania kur"

Wyniki konkursu na najlepszą pracę, przeprowadzonego podczas I Ogólnopolskiego Seminarium Kół Naukowych

1.      Katarzyna Cuper „Positive Reinforcement w treningu koni”

2.      Daniel Wysokiński „Behawior okołoporodowy krów”

3.      Karolina Stolarczyk “Żywienie królików domowych i ich preferencje pokarmowe”

Serdecznie gratulujemy wspaniałych referatów oraz jesteśmy pod wrażeniem emocjonującej dyskusji po każdym wystąpieniu oraz zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach SKN Sympatyków Zwierząt.

Agata Danielewicz & Elżbieta Horoszewicz